[Zaloguj] [Załóż konto]
 

Inwestycje 2016 - Trwa budowa boiska lekkoatletycznego

      W czwartek, 12 listopada 2015 roku rozpoczęła się budowa nowego obiektu sportowego w Krajence. Przy krajeńskim Gimnazjum i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Szkoły im. St. Staszica powstaje Orlik Lekkoatletyczny.
- O nową inwestycję z dofinasowaniem z zewnątrz staraliśmy się od kwietnia br., kiedy to w Ministerstwie Sportu i Turystyki złożyliśmy wniosek w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej – Orliki Lekkoatletyczne”, realizowanego przez ministerstwo i o dofinansowanie budowy boiska lekkoatletycznego w Krajence przy ul. Stanisława Polańskiego 3 – powiedział burmistrz Stefan Kitela.– Gdy otrzymaliśmy informację o przyznaniu dofinansowania na realizację zadania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej,  stanowiącej 50 procent całkowitego kosztu inwestycji, rozpoczęliśmy procedurę przetargową, celem realizacji inwestycji.
Obecnie trwają prace przy budowie bieżni. Zadanie realizuje firma Ada – Light z Gostynina i do końca czerwca 2016 roku wykona całe zadanie (powstanie nowa bieżnia okrężna 4-torowa, o długości 200 m z nawierzchnią poliuretanową; bieżnia prosta stanowiąca przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej o długości 80 m z nawierzchnią poliuretanową; rzutnia do pchnięcia kulą; skocznia do skoku w dal i trójskoku usytuowanej na przedłużeniu bieżni prostej oraz skocznię do skoku wzwyż z nawierzchnią poliuretanową usytuowanej w jednym z zakoli bieżni), z jednoczesną modernizacją istniejącego trawiastego boiska do gry w piłkę nożną, o wymiarach 45 m x 27 m oraz przebudową oświetlenia. Zadanie obejmuje także zakup niezbędnego wyposażenia lekkoatletycznego dla obiektu.
(red.)

Odwiedziny: 1 732 635  ,