[Zaloguj] [Załóż konto]
 

Inwestycje 2014 - Przebudowa ronda i mostu

Od początku maja mieszkańcy Krajenki, a przede wszystkim kierowcy (szczególnie przejezdni) cieszą się z nowego ronda i mostu w Krajence. Zakończyła się wojewódzka inwestycję. W Krajence, po trudnościach wynikających z budowy - zniknęły korki, a miasto zyskało kolejna inwestycją drogową, wartą ponad 4 miliony zł.
Trzeba pamiętać, że od początku swojej kadencji burmistrz Stefan Kitela zabiegał i wciąż zabiega o inwestorów zewnętrznych, którzy mogliby zlokalizować w gminie i mieście swoje inwestycje. Jest częstym gościem zarówno w Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Wielokrotnie uzasadniał potrzebę dalszej modernizacji drogi nr 188 w Krajence, w szczególności remont mostu na Głomi oraz budowę ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 188 i 190, przy cmentarzu w Krajence i w efekcie jego zabiegi skończyły się sukcesem.
Wspomnieliśmy, że burmistrz był i wciąż jest częstym gościem w samorządzie wojewódzkim, zabiegając o krajeńskie sprawy. W rewanżu do Krajenki przyjeżdżają zarówno marszałek Wielkopolski Marek Woźniak jak i członkowie Zarządu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Tomasza Bugajski i Krzysztof Grabowski. Często gościem w Krajence jest także wicemarszałek Wojciech Jankowiak, który w piątek, 9 maja 2014 roku wizytował Krajenkę, w szczególności zakończoną wojewódzką inwestycję. Gośćmi burmistrza Stefana Kiteli byli również starosta złotowski Ryszard Goławski, radny wojewódzki Henryk Szopiński i Marek Baumgart – wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

UGiM

Odwiedziny: 1 630 721  ,