[Zaloguj] [Załóż konto]
 

Inwestycje 2013 - „Szlak Księżnej Anny”

Każdemu mieszkańcowi gminy i miasta historia rodu Sułkowskich jest bliska. Nie wszyscy jednak znają ją dostatecznie. Dlatego też samorząd lokalny postanowił przybliżyć ją mieszkańcom i wszystkim gościom, a także zaproponował poznanie najbliższej okolicy. Pomóc w tym ma „Szlak Księżnej Anny” – projekt współfinansowany ze środków unijnych, w ramach PROW 2007-2013. Ponadto, celem projektu jest rozpowszechnienie atrakcyjnych miejsc turystycznych i historycznych w gminie i mieście. Szczególną uwagę poświęcono zabytkom i wykopaliskom archeologicznym.
Turystyczno-historyczny szlak jest podzielony na dwie trasy. Tak zwana „mała trasa” obejmuje ciekawe miejsca i obiekty w samej Krajence. Trasę tworzą: Pałac Sułkowskich, kościół św. Anny, młyn nad Głomią, kapliczka z figurą św. Katarzyny przy rondzie, Rynek, Plac Jana Pawła II oraz cmentarz żydowski.
Druga trasa: „Klucz Krajeński” prowadzi szlakiem po gminie. Wędrówka rozpoczyna się w krajeńskim folwarku i dalej do osady młyńskiej w Leśniku, do wsi Podróżna i Śmiardowo Krajeńskie z folwarkami. W dalszej kolejności jest Głubczyn i Żeleźnica. Na trasach umieszczone są kolorowe, edukacyjnie przejrzyste tablice informacyjne o wymiarach 2x1 m oraz 1x1,2 m.            

 

(red.)
 

Inwestycje 2013 - „Szlak Księżnej Anny”
Inwestycje 2013 - „Szlak Księżnej Anny” Inwestycje 2013 - „Szlak Księżnej Anny” Inwestycje 2013 - „Szlak Księżnej Anny” Inwestycje 2013 - „Szlak Księżnej Anny”
Odwiedziny: 1 722 396  ,