[Zaloguj] [Załóż konto]
 

Inwestycje 2013 - Koniec z przerwami prądu

Mieszkańcy Krajenki od wielu lat doświadczają przerw w dostawach prądu do swych domów i gospodarstw. Jednak ta niekomfortowa sytuacja zmieni się jeszcze w tym roku. Wszystko za sprawą tego, iż do Krajenki zawitał kolejny inwestor zewnętrzny. Tym razem firma Enea Operator Sp. z o.o. w Poznaniu, która buduje drugą linię zasilania. Obecnie Krajenka i wszystkie miejscowości w gminie są zasilane jedną linią napowietrzną 15 kV, która prowadzi z GPZ Złotów.
Natomiast w listopadzie poznański inwestor rozpoczął budowę elektroenergetycznej linii kablowej SN 15 kV na odcinku Złotów – Krajenka. W samej Krajence roboty zostały rozpoczęte pod koniec listopada i będą trwały do końca grudnia. Linia prowadzi do stacji transformatorowej w Krajence, przy ul. Polnej.
Jak poinformował Mieczysław Jezierski, dyrektor firmy Enea Rejon Dystrybucji w Wałczu wybudowanie drugiej linii zasilania sprawi, iż w gminie nie powinno być przerw w zasilaniu, a w szczególnych sytuacjach mogą nastąpić jedynie bardzo krótkotrwałe przerwy w momencie ewentualnego przełączania się z jednej na drugą linię zasilania.
Koszt inwestycji wyniesie ok. 1.100.000 zł netto, a wykonawcą zadania jest firma Elmark z Gdańska. Termin zakończenia inwestycji: 31 grudnia 2013 roku.

 

UGiM

Odwiedziny: 1 722 378  ,